CPW0217R80FE14
Mfr.Part #
CPW0217R80FE14
Description
RES 17.8 OHM 2W 1% AXIAL
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
17.8Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Wirewound
Max Operating Temperature :
275°C
Width :
6.35mm
Length :
17.4498mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CPW0217R80FE14
Vishay / Dale CPW0217R80FE14
17.8Ohms, 2W, Wirewound,