CPW02100R0JE14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPW02100R0JE14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Width :
6.35mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Max Power Dissipation :
2W
Series :
CPW
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
100Ohms
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Length :
17.4498mm
Max Operating Temperature :
275°C
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CPW02100R0JE14
Vishay / Dale CPW02100R0JE14
100Ohms, 2W, Wirewound,