CPW05470R0JE14
Mfr.Part #
CPW05470R0JE14
Description
RES 470 OHM 5W 5% AXIAL
1 (Unlimited)
Width :
9.525mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
16 Weeks
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
470Ohms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
5W
Datasheets
CPW05470R0JE14
Vishay / Dale CPW05470R0JE14
470Ohms, 5W, Wirewound,