CPW053R700JB14
Mfr.Part #
CPW053R700JB14
Description
RES 3.7 OHM 5W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Power Rating :
5W
Contact Plating :
Lead, Tin
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Max Power Dissipation :
5W
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
No
Resistance :
3.7Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
CPW
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height :
8.73mm