CPW052K200KE31
Mfr.Part #
CPW052K200KE31
Description
RES 2.2K OHM 5W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
5W
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Length :
22.225mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
275°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Resistance :
2.2kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Composition :
Wirewound
Width :
9.525mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
CPW052K200KE31
Vishay / Dale CPW052K200KE31
2.2kOhms, 5W, Wirewound,