CPW05150R0KE143
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPW05150R0KE143
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 150 OHM 5W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
22.225mm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Resistance :
150Ohms
Max Power Dissipation :
5W
Power (Watts) :
5W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
275°C
Width :
9.525mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Series :
CPW
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CPW05150R0KE143
Vishay / Dale CPW05150R0KE143
150Ohms, 5W, Wirewound,