CFR100JR-73-1M8
Mfr.Part #
CFR100JR-73-1M8
Description
RES 1.8M OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CFR
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.8MOhm
Datasheets
CFR100JR-73-1M8
YAGEO CFR100JR-73-1M8
1.8MOhm, 1W, Carbon Film,