AQM300PS48-C2
Mfr.Part #
AQM300PS48-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 300W
Stock
17
In Stock :
17
Voltage - Output :
48V
Form :
Desktop (Class II)
Plug Type :
IEC 60320 C18
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Input Connector :
IEC 320-C18
Cord Length :
39" (1.00m)
Current - Output (Max) :
6.25A
Power (Watts) :
300 W
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Series :
AQM300 (300W)
Level VI, CoC Tier 2
Brand :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC