AQM300PS19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQM300PS19
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 300W
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Series :
AQM300 (300W)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Length :
183 mm
Output Power :
300 W
Plug Type :
IEC 60320 C14
Width :
85 mm
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Current - Output (Max) :
15.79A
Features :
IP22
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Minimum Operating Temperature :
0 C
Approval Agency :
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Packaging :
Tray
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Connector :
IEC 320-C14
Package :
Box
Voltage - Output :
19V
Applications :
Medical
Connector Type :
RECTANGULAR CONNECTOR
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Mounting Style :
Desktop
Product Status :
Active
Weight :
Region :
Universal
Form :
Desktop (Class I)
Region Utilized :
International
Number of Outputs :
1 Output
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Standard Number :
Power (Watts) :
300 W
Input Type :
Cord
Product Type :
Switching Power Supplies
Cord Length :
39" (1.00m)
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
No Load Power Consumption :
Height :
35 mm