AQM300PS24
Mfr.Part #
AQM300PS24
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
Stock
43
In Stock :
43
0 C
Product Type :
Switching Power Supplies
Voltage - Output :
24V
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
IP22
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Product Category :
Switching Power Supplies
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
AQM300 (300W)
Width :
85 mm
Length :
183 mm
Height :
35 mm
Power (Watts) :
300 W
Current - Output (Max) :
12.5A
Cord Length :
39" (1.00m)
Brand :
Polarization :
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Plug Type :
IEC 60320 C14
Standard Number :
Form :
Desktop (Class I)
Output Power :
300 W