AQM300PS19-C2
Mfr.Part #
AQM300PS19-C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 300W
Stock
8
In Stock :
8
Voltage - Output :
19V
Input Voltage :
85 VAC to 264 VAC
Input Connector :
IEC 320-C18
Series :
AQM300 (300W)
Plug Type :
IEC 60320 C18
Output Power :
300 W
Form :
Desktop (Class II)
Standard Number :
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Cord Length :
39" (1.00m)
Width :
85 mm
Power (Watts) :
300 W
Size / Dimension :
7.20" L x 3.35" W x 1.38" H (183.0mm x 85.0mm x 35.0mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Length :
183 mm
Height :
35 mm
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
Current - Output (Max) :
15.79A