ACH32C-222-T001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACH32C-222-T001
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) 2200PF SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Published :
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Max Current Rating :
6A
DC Resistance (DCR) :
2MOhm
Number of Channels :
1
Circuit Type :
Filter
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Packing Method :
Tape and Reel
Attenuation Frequency-Max :
55MHz
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Max DC Current :
6A
ECCN Code :
EAR99
Series :
ACH
Test Frequency :
300MHz
Max Voltage Rating (AC) :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.091 2.30mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
6A
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Length :
3mm
Termination :
Flat
ESD Protection :
No
Mount :
Surface Mount
Filter Order :
3rd
Values :
C = 2200pF
Depth :
1.6mm
Capacitance :
2.2nF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Attenuation Value :
-25dB @ 55MHz ~ 300MHz
Type :
Low Pass
Resistance - Channel (Ω) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V