ACH3218-471-TD01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACH3218-471-TD01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Size / Dimension :
0.071Diax0.126L 1.80mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Filter Order :
3rd
Package / Case :
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ω) :
0.06
ESD Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Number of Functions :
1
Length :
3.2mm
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Shielding :
Unshielded
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
470pF
Attenuation Value :
25dB @ 120MHz ~ 180MHz
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Resistance :
60mOhm
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Tape and Reel
Case Code (Metric) :
Max DC Current :
1.5A
Circuit Type :
Filter
Number of Channels :
1
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Max Current Rating :
1.5A
Depth :
1.8mm
Height :
0.108 2.75mm
Type :
Low Pass
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
20V
Test Frequency :
145MHz
Termination :
Flat
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Insulation Resistance :
1GOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ACH
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Frequency :
180MHz
Current Rating :
1.5A