67S103ZEKCA
Mfr.Part #
67S103ZEKCA
Description
CAP CER 10000PF 2KV Y5U RADIAL
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Lead Spacing :
0.236 6.00mm
Datasheets
67S103ZEKCA
KYOCERA AVX 67S103ZEKCA
10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor -20% +80% Y5U E 0.591Dia 15.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
67S103ZEKCA Overview
Programs on this device are of 0.591Dia 15.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5U E being the highest temperature coefficient.
67S103ZEKCA Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm