515MBA2M04800AAGR
Mfr.Part #
515MBA2M04800AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 2.0480MHZ CMOS SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
29mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Control Voltage-Min :
0.33V
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
4 Weeks
Control Voltage-Max :
2.97V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Symmetry-Max :
52/48%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Linearity :
5%
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
2.048MHz
Operating Frequency :
2.048MHz
Fall Time-Max :
1.2ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Rise Time-Max :
1.2ns
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
515MBA2M04800AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515MBA2M04800AAGR
515MBA2M04800AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD