515MAB8M19200BAG
Mfr.Part #
515MAB8M19200BAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 8.1920MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
29mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
8.192MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Supply Voltage :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
Si515
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
8.192MHz
Type :
VCXO
Datasheets
515MAB8M19200BAG
Skyworks Solutions, Inc. 515MAB8M19200BAG
515MAB8M19200BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD