515MBA2M04800AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515MBA2M04800AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 2.0480MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Max :
2.97V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
1.2ns
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
Si515
Linearity :
5%
Operating Frequency :
2.048MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
4 Weeks
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Frequency :
2.048MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Function :
Enable/Disable
Control Voltage-Min :
0.33V
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Temperature :
-40°C~85°C