515FCA212M500BAGR
Mfr.Part #
515FCA212M500BAGR
Description
XTAL OSC VCXO 212.5000MHZ LVDS
Operating Frequency :
212.5MHz
Supply Voltage :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Control Voltage-Max :
2.25V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Series :
Si515
Linearity :
5%
Compliant
Rise Time-Max :
0.8ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
26mA
Control Voltage-Min :
0.25V
Frequency :
212.5MHz
Fall Time-Max :
0.8ns
Symmetry-Max :
52/48%
LVDS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Datasheets
515FCA212M500BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515FCA212M500BAGR
515FCA212M500BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD