515FCA10M0000AAGR
Mfr.Part #
515FCA10M0000AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
Supply Voltage :
2.5V
Control Voltage-Min :
0.25V
LVDS
Linearity :
5%
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
52/48%
Current - Supply (Max) :
26mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Fall Time-Max :
0.8ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Max :
2.25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
0.8ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
10MHz
Operating Frequency :
10MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm