515FCA10M0000AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515FCA10M0000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Linearity :
5%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Max :
2.25V
Fall Time-Max :
0.8ns
Current - Supply (Max) :
26mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Frequency :
10MHz
Series :
Si515
Output :
LVDS
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
10MHz
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
0.8ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Control Voltage-Min :
0.25V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Datasheets
515FCA10M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515FCA10M0000AAG
515FCA10M0000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD