515CBA4M09600AAGR
Mfr.Part #
515CBA4M09600AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 4.0960MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
JESD-609 Code :
e4
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
1.2ns
Rise Time-Max :
1.2ns
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
52/48%
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Control Voltage-Min :
0.33V
Reach Compliance Code :
Compliant
Linearity :
5%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
4.096MHz
Frequency :
4.096MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
29mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C