515CAB32M7680AAGR
Mfr.Part #
515CAB32M7680AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ CMOS
Manufacturer :
Silicon Labs
Surface Mount
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Frequency :
32.768MHz
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Linearity :
5%
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Control Voltage-Max :
2.97V
Fall Time-Max :
1.2ns
Factory Lead Time :
4 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
32.768MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
1.2ns
Output :
CMOS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Min :
0.33V