4MA161133Z3BACTGI
Mfr.Part #
4MA161133Z3BACTGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 161.1330MHZ LVPECL
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Max Supply Current :
100mA
Height :
838.2μm
Lead Free :
Lead Free
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Operating Frequency :
161.133MHz
Width :
3.2mm
Oscillator Type :
LVPECL
Package / Case :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
6
Pbfree Code :
yes
Frequency :
161.133MHz
Mount :
Surface Mount
Load Capacitance :
2pF
Min Operating Temperature :
-40°C
Thickness :
900μm
Operating Supply Voltage :
2.5V
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
6
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
5mm
Frequency Stability :
50 PPM
HTS Code :
Published :
Packaging :
Bulk
Supply Voltage :
2.5V