4MA100000Z3BACUGI8
Mfr.Part #
4MA100000Z3BACUGI8
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Oscillators
ECCN Code :
EAR99
Output :
LVPECL
Ratings :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Frequency :
100MHz
HTS Code :
Oscillator Type :
LVPECL
Frequency :
100MHz
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
95mA (Typ)
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminals :
6
Series :
4mA
Base Resonator :
MEMS
Voltage - Supply :
2.5V
yes
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Power Supplies :
2.5V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)