4MA100000Z3BACUGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4MA100000Z3BACUGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Height :
838.2μm
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Max Supply Current :
95mA
Max Supply Voltage :
2.625V
Mount :
Surface Mount
Operating Frequency :
100MHz
Width :
5mm
Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
50 PPM
Package / Case :
SMD/SMT
HTS Code :
Oscillator Type :
LVPECL
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
6
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
6
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
85°C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Supply Voltage :
2.5V
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Thickness :
900μm
Length :
7mm
Operating Supply Voltage :
2.5V
Min Supply Voltage :
2.375V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
Load Capacitance :
2pF