4MA150000Z4BACUGI
Mfr.Part #
4MA150000Z4BACUGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Supply Voltage :
2.625V
Frequency :
150MHz
Published :
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Supply Voltage :
2.5V
Oscillator Type :
LVDS
Operating Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
SMD/SMT
Load Capacitance :
2pF
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Number of Terminations :
6
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
85°C
Min Supply Voltage :
2.375V
HTS Code :
Width :
5mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
838.2μm
Length :
7mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Frequency :
150MHz
Max Supply Current :
100mA