4MA150000Z3BACUGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4MA150000Z3BACUGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
HTS Code :
Frequency :
150MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Number of Terminals :
6
Power Supplies :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
4mA
Type :
XO (Standard)
Output :
LVPECL
Surface Mount :
yes
Oscillator Type :
LVPECL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Frequency Stability :
±50ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Feature :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
Current - Supply (Max) :
95mA (Typ)
Operating Frequency :
150MHz