4MA125000Z4AACUGI8
Mfr.Part #
4MA125000Z4AACUGI8
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Max Supply Current :
105mA
Operating Frequency :
125MHz
Min Supply Voltage :
2.97V
Max Supply Voltage :
3.63V
ECCN Code :
EAR99
Height :
838.2μm
Oscillator Type :
LVDS
Max Operating Temperature :
85°C
Symmetry-Max :
52/48%
Supply Voltage :
3.3V
Output Load :
2 pF
Length :
7.0104mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
0.57ns
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
6
Number of Terminations :
6
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
Frequency :
125MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLIMENTARY OUTPUT; TAPE AND REEL
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
SMD/SMT
Frequency Stability :
50 PPM
Width :
5.0038mm