2EZ11D2E3/TR12
Mfr.Part #
2EZ11D2E3/TR12
Description
DIODE ZENER 11V 2W DO204AL
Impedance-Max :
4Ohm
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1μA @ 8.4V
Impedance :
4Ohm
Zener Voltage :
11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA