226MHBS60K2R
Mfr.Part #
226MHBS60K2R
Description
CAP FILM 22UF 10% 1.1KVDC RADIAL
Film Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1100V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Applications :
DC Link, DC Filtering
HTS Code :
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6mOhm
Voltage - Rated DC :
1100V 1.1kV
Published :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 420
Lead Pitch :
52.5018mm