226MHBS40K2JA
Mfr.Part #
226MHBS40K2JA
Description
CAP FILM 22UF 10% 700VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
700V
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
1.634Lx0.945W 41.50mmx24.00mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6mOhm
Tolerance :
±10%