226MHBS45K2J
Mfr.Part #
226MHBS45K2J
Description
CAP FILM 22UF 10% 800VDC RADIAL
MHBS
HTS Code :
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Size / Dimension :
1.673Lx1.181W 42.50mmx30.00mm
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
37.4904mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
22µF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6mOhm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Number of Terminations :
2
Applications :
DC Link, DC Filtering
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 315
Voltage - Rated DC :
800V
Lead Spacing :
1.476 37.50mm