180KD14J
Mfr.Part #
180KD14J
Package / Case
Disc 14mm
Description
MOV DISC 14MM, 18V 2KA, BULK
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Current - Surge :
2 kA
Lead Spacing :
7.5 mm
Diameter :
14 mm
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage :
18 V
Packaging :
Bulk
Surge Energy Rating :
7 J
Tolerance :
10 %
Series :
14D
Clamping Voltage :
36 V
Varistor Voltage (Min) :
15 V
Energy :
7J
Maximum DC Volts :
14 V
Capacitance :
0.0111 uF
Capacitance @ Frequency :
11100 pF @ 1 kHz
Varistor Voltage (Typ) :
18 V
Package :
Bulk
Maximum AC Volts :
11 V
Width :
3.9 mm
Peak Surge Current :
2 kA
Datasheets
180KD14J
Introducing YAGEO 180KD14J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Type:Metal Oxide Varistors, 180KD14J pinout, 180KD14J datasheet PDF, 180KD14J amp .Beyond YAGEO 180KD14J ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.