180KD10J
Mfr.Part #
180KD10J
Package / Case
Disc 10mm
Description
MOV DISC 10MM, 18V 1KA, BULK
Stock
33
In Stock :
33
Varistor Voltage :
18 V
Diameter :
10 mm
Surge Energy Rating :
3 J
Tolerance :
10 %
Packaging :
Bulk
Width :
4.6 mm
Varistor Voltage (Typ) :
18 V
Maximum DC Volts :
14 V
Package :
Bulk
Series :
10D
Lead Spacing :
7.5 mm
Capacitance :
5600 pF
Maximum AC Volts :
11 V
Energy :
3J
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Capacitance @ Frequency :
5600 pF @ 1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Current - Surge :
1 kA
Clamping Voltage :
36 V
Peak Surge Current :
1 kA
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Min) :
15 V
Datasheets
180KD10J
Introducing YAGEO 180KD10J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), Type:Metal Oxide Varistors, Package / Case:Disc 10mm, 180KD10J pinout, 180KD10J datasheet PDF, 180KD10J amp .Beyond YAGEO 180KD10J ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.