180KD14-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
180KD14-TR
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
MOV DISC 14MM, 18V 1KA, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Brand :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Type :
Metal Oxide Varistors
Clamping Voltage :
36 V
RoHS :
Details
Capacitance :
0.0111 uF
Energy :
4J
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
Through Hole
Surge Energy Rating :
4 J
Features :
Lead Spacing :
7.5 mm
Diameter :
14 mm
Series :
14D
Maximum AC Volts :
11 V
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Typ) :
18 V
Current - Surge :
1 kA
Subcategory :
Varistors
Product Category :
Varistors
Mounting Type :
Through Hole
Width :
3.9 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Maximum DC Volts :
14 V
Termination Style :
Radial
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Capacitance @ Frequency :
11100 pF @ 1 kHz
Number of Circuits :
1
Product :
MOV
Tolerance :
10 %
Packaging :
MouseReel
Peak Surge Current :
1 kA
Varistor Voltage :
18 V
Varistor Voltage (Min) :
15 V
Datasheets
180KD14-TR
Introducing YAGEO 180KD14-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), Type:Metal Oxide Varistors, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, 180KD14-TR pinout, 180KD14-TR datasheet PDF, 180KD14-TR amp .Beyond YAGEO 180KD14-TR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.