180KD07-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
180KD07-TR
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
MOV DISC 7MM, 18V 0.25KA, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Diameter :
7 mm
Maximum AC Volts :
11 V
Varistor Voltage :
18 V
Varistor Voltage (Max) :
21.6 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Metal Oxide Varistors
Series :
05D
Energy :
0.9J
Subcategory :
Varistors
Brand :
Capacitance @ Frequency :
2800 pF @ 1 kHz
Miscellaneous
Features :
Mounting Style :
Through Hole
Peak Surge Current :
0.25 kA
Varistor Voltage (Min) :
15 V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Clamping Voltage :
36 V
Package / Case :
Disc 7mm
Surge Energy Rating :
0.9 J
Maximum DC Volts :
14 V
Number of Circuits :
1
Capacitance :
2800 pF
Termination Style :
Radial
Tolerance :
10 %
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Current - Surge :
250 A
Product Status :
Active
Width :
4.5 mm
Packaging :
MouseReel
Product :
MOV
Lead Spacing :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Typ) :
18 V
Product Category :
Varistors
Datasheets
180KD07-TR
Introducing YAGEO 180KD07-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Metal Oxide Varistors, Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), Mounting Type:Through Hole, 180KD07-TR pinout, 180KD07-TR datasheet PDF, 180KD07-TR amp .Beyond YAGEO 180KD07-TR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.