YFF18PH0J225MT000N
Mfr.Part #
YFF18PH0J225MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 6.3V 0603
Feed Through Capacitors
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
889μm
Tolerance :
±20%
Series :
YFF-P
Width :
0.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
4A
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
1.6mm
Packing Method :
Tape and Reel
ECCN Code :
EAR99
Published :
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
1
Voltage - Rated DC :
6.3V
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) (Max) :
12mOhm