V571NA34
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V571NA34
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Square 34mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 910V 40KA SQUARE 34MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Number of Circuits :
1
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Placement :
Dual
Packaging :
Bag
Series :
NA
Lead Free :
Lead Free
Published :
Varistor Voltage :
910V
Diameter :
34mm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
Bulk
Package / Case :
Square 34mm
Number of Terminations :
2
Varistor Voltage (Max) :
1kV
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Resistor Type :
VARISTOR
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Energy :
770J
Clamping Voltage :
1.48kV
Max Voltage Rating (AC) :
575V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Solder
Capacitance :
2.2nF
Voltage - Rated AC :
575V
Capacitance @ Frequency :
2200pF @ 1MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Max Surge Current :
40kA
ECCN Code :
EAR99
Varistor Voltage (Min) :
805V
Terminal Shape :
SPECIAL
Max Voltage Rating (DC) :
730V
Maximum AC Volts :
575V
Voltage - Rated DC :
730V
Datasheets
V571NA34
Introducing Littelfuse V571NA34 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Square 34mm, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, V571NA34 pinout, V571NA34 datasheet PDF, V571NA34 amp .Beyond Littelfuse V571NA34 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.