V571HA32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V571HA32
Manufacturer
Harris Corporation
Package / Case
Disc 32mm, Formed Tabs
Datasheet
Download
Description
METAL-OXIDE VARISTOR
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Energy :
550J
Mounting Type :
Bolt Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Lead Pitch :
25mm
HTS Code :
Terminal Placement :
Radial
Number of Terminations :
2
Max Voltage Rating (AC) :
575V
Varistor Voltage :
910V
Clamping Current :
200A
Number of Circuits :
1
Mount :
Bolt, Surface Mount
Published :
Depth :
13mm
Resistor Type :
VARISTOR
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 32mm, Formed Tabs
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance @ Frequency :
1100pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Max) :
1.001kV
Lead/Base Style :
Solder
Voltage - Rated AC :
575V
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
1.1nF
Diameter :
32mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Clamping Voltage :
1.57kV
Series :
HA
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated DC :
730V
Max Surge Current :
25kA
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Maximum AC Volts :
575V
Terminal Shape :
Lug
Max Voltage Rating (DC) :
730V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Min) :
819V
Termination :
Through Hole
Datasheets
V571HA32
Introducing Harris Corporation V571HA32 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Bolt Mount, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Number of Terminations:2, Package / Case:Disc 32mm, Formed Tabs, V571HA32 pinout, V571HA32 datasheet PDF, V571HA32 amp .Beyond Harris Corporation V571HA32 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.