UST1A221MDD1TA
Mfr.Part #
UST1A221MDD1TA
Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Published :
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
28 Weeks
Capacitance :
220μF
Ripple Current @ High Frequency :
210mA @ 10kHz
Ripple Current :
140mA
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
140mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
3.5052mm
Datasheets
UST1A221MDD1TA
Nichicon UST1A221MDD1TA
UST 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 140mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can