ULD2D3R3MED1TD
Mfr.Part #
ULD2D3R3MED1TD
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
Stock
304
In Stock :
304
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Diameter :
6.3mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
3.3μF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage :
200V
Lead Diameter :
500 µm
Lifetime @ Temp :
12000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
42mA
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
42mA @ 120Hz
Published :
2009
Datasheets
ULD2D3R3MED1TD
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Nichicon ULD2D3R3MED1TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Voltage:200V, Package / Case:Radial, Can, Mounting Type:Through Hole, ULD2D3R3MED1TD pinout, ULD2D3R3MED1TD datasheet PDF, ULD2D3R3MED1TD amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Nichicon ULD2D3R3MED1TD ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Nichicon ULD2D3R3MED1TD
ULD 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 42mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can