TFMAJ14CA
Mfr.Part #
TFMAJ14CA
Package / Case
DO-214AC-2
Description
TVS DIODE 16.4VWM 23.2VC DO214AC
TVS Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Working Voltage :
14 V
Package / Case :
DO-214AC-2
Polarity :
Bidirectional
Breakdown Voltage :
15.6 V
Package :
Retail Package
Packaging :
Reel
Rectron
Clamping Voltage :
23.2 V