TFMAJ100CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFMAJ100CA
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 117VWM 162VC DO214AC
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Breakdown Voltage :
111 V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Packaging :
Bulk
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Polarity :
Bidirectional
Screening Level :
COMMERCIALC
Product Depth (mm) :
3.2(mm)
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Package / Case :
QFN
Pin Count :
6
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Product Height (mm) :
0.75(mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Type :
TVS Diodes
Product Length (mm) :
5(mm)
Working Voltage :
100 V
Rectron
Clamping Voltage :
162 V