TCME337M010R0010E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCME337M010R0010E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Series :
TCM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
E
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm