TCJW157M006R0040E
Mfr.Part #
TCJW157M006R0040E
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2312
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Manufacturer Size Code :
W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Series :
TCJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
150µF