TCJD686M020R0055E
Mfr.Part #
TCJD686M020R0055E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
TCJ
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
D
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm