TCJD107M010R0025
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCJD107M010R0025
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
D
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Capacitance :
100μF
Series :
TCJ
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm