TCJD686M010R0045E
Mfr.Part #
TCJD686M010R0045E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
TCJ
Manufacturer Size Code :
D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Type :
Molded
Capacitance :
68µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm