TCJD685M050R0120E
Mfr.Part #
TCJD685M050R0120E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm @ 100kHz
Series :
TCJ
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
6.8μF