TCJD477M004R0015E
Mfr.Part #
TCJD477M004R0015E
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Stock
500
In Stock :
500
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
4V
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
470µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C